نتایج جستجو برای عبارت :

راه غلبه بر نگرانیها و نا امیدیها

یکی با حرف های یه نفر غریبه به بخش تاریک وجودش غلبه میکنه و میشه یه آدم مفید،اون یکی با کتک های پدرش هم غلبه نمیکنه و آخرش میشه جنایت کار.
یه ترم با شور و شوق میری سر کلاس چون معلمش کلی جذاب درس میده و بازی میکنین و یه ترم همه ش به ساعت نگاه میکنی که کی کلاس تموم میشه چون معلم مثل مدرسه درس میده.
حدود یک ماه قبل بود که به خودم قول دادم به بی قراری هام غلبه کنم، سخت بود اما تونستم.
حالا چند روزی هست که قول دادم به بی حوصلگی هام غلبه کنم، امیدوارم بتونم.
شما که غریبه نیستید، حالم حال پیرزنی بود که همه ی کارهاش رو به امید مرگ انجام میداد و منتظر تموم شدن پیمانه اش بود.
میخوام حالم حال یه جوون بشه....
چرا این رو می نویسم؟ چون ثبت بشن که هروقت کم آوردم یاد این روزام بیفتم.
خودمو مشغول کردم تا مهر بشه، کلی نقشه دارم که امیدوارم خوب پیش برن.
شما چ
انسان پر است از عقل و جهل
آدمی که عقلش بر جهلش غلبه کند چیزی نیست که نتواند بدست آورد
و کسی که جهلش بر عقلش غلبه کند فکر میکند که همه دنیا را بدست آورده است.
اما جالب اینجاست که در مرحله اول عقل باید بدانی که جاهلی !
همچون بیماری که برای درمان خودش اول باید قبول کند که بیمار است
و این سخت ترین مرحله از هر کاری است!

بلغم چیست و مشخصات بلغمی ها چیست؟

به طور کلی پوست و مو بهترین و راحت‌ترین راه برای شناخت مزاج افراد است

بلغمی مزاج ها از منظر طب اسلامی:همان طور که میدانید در بدن همگی ما ۴ خلط( دم، صفرا، بلغم و سودا) موجود است . هر یک از این اخلاط که میزان شان از حد طبیعی بیش تر شود می گوییم آن خلط غلبه نموده است . غلبه اخلاط مشکلات بسیاری برای بدن ایجاد میکند که این مشکلات می توانند خودشان را در اندام های مختلف به طرق گوناگون نشان دهند. حال می خواهیم بدان
✅بین دو فرقه از مسلمانان جنگ می‌اندازند، تا بر هر دو غلبه کنند!
✍آیت‌الله بهجت (ره) :
دشمنان اسلام درگیری بین اهل اسلام را غنیمت می‌شمارند، جنگ بین اخَوین [راه] می‌اندازند تا بر هر دو غالب شوند؛ بین شیعه و سنی جنگ می‌اندازند، تا بر هر دو غلبه کنند! بعضی را معذور نمی‌دانیم که عالماً و عامداً علیه دین و متدینان اقدام می‌کنند، به خدا پناه می‌بریم از شُرُورِ أَنْفُسِنا وَ شُرُورِ الناس (شر خودمان و شرور مردم) و [به خدا پناه می‌بریم] از امحا و
راهکارهای روانشناسی فردی مشاوران مرکز مهر برای غلبه بر ترس
برای رو به روشدن با ترس ها و از بین بردن آنها با خود تمرین کنید
برای اینکه بتوانید از ترس خود رها شوید روبه روشدن با چیزی که واقعا دل شما را خالی می کندخیلی مهم است .روانشناسان معتقدند راه غلبه بر این حس این است که اول ببینید چه اتفاقی افتاده و بعد راهکارها و منابعی پیدا کنیدکه در ادامه دادن راه به شما کمک می کنند.تصور کنید که تجربه ای ترسناک از اتفاقی ناخوشایند شما را آزار می‌دهد. 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «هیچ قدرت و غلبه‌اى در مکتب امام که از تغلب و از اِعمال زور حاصل شده باشد، مورد قبول نیست. در نظام اسلامى قهر و غلبه معنا ندارد... آن قدرتى که از انتخاب مردم به‌وجود آمد، محترم است؛ در مقابل آن، کسى نبایستى سینه سپر بکند، در مقابل او کسى نباید قهر و غلبه‌اى به کار ببرد که اگر یک چنین کارى کرد، اسم کار او فتنه است.» ۹۳/۰۳/۱۴ 
غلبه بر ذهن و غلبه بر انسان. سالک توأمان به نظام باورها و عادات خود در دو سوی درون و بیرون می‌تازد و بر هر دو جهان غلبه می‌کند. ابتدا در درون،‌ سپس در بیرون. برای سالک راه زندگی، زندگی تماماً معلّم است و از در و دیوارش درس و نکته می‌ریزد. حال خردمند می‌بیند و می‌نیوشد و شکر می‌گذارد و جاهل چشم می‌بندد و ابرو تُرُش می‌کند و زبان گله و شکایت دراز می‌کند. باری فرزند کوچه‌های تاریک انسان، حال نور خدا را یافته و بر بالهای موسیقی او به سوی خانه
غلبه بر وسوسه بعد از ترک چالش اصلی بیماران پس از ترک اعتیاد است چرا که مصرف دوباره مواد مخدر اصلی‌ترین تهدید برای فرد بیمار محسوب می‌شود. «وسوسه» اصطلاحی است که اشاره به گرایش فرد ترک‌کرده به مصرف دوباره است. عمده‌ترین علت بازگشت افراد به اعتیاد، احساس نیاز به مواد مخدر است. احساس نیاز افراد عمدتا به دو دلیل است؛ اول برای رهایی از دردهای ناشی از ترک و دوم دستیابی به لذت کاذب حاصل از مصرف. میزان احتیاج فرد معتاد به مشاوره بعد از ترک به ای
شب بیست‌ویکم بهمن نیروی هوایی مورد تهاجم
تانکها قرار گرفت. و البتّه مردم به کمکشان رفتند، آنها هم محکم ایستادند و
سلاح‌های داخل انبار را دادند دست مردم، مردم را مسلّح کردند و غلبه کردند؛
تفنگ و جسم و فداکاری، بر تانک و تشکیلاتِ بشدّت خشم‌آلودی که به سراغ
بچّه‌های نیروی هوایی آمده بود، غلبه کرد؛ این هم یک مرحله. من آن شب هم
کاملاً یادم هست؛ جوانهای کشور در خیابانها، از جمله در خیابان ایران که ما
آنجا بودیم، راه میرفتند و فریاد میزدند ک
کتاب ها

بهانه اضافه ممنوع ( یادگیری و حافظه)
حذف خود تخریب گری (یادگیری و حافظه)
تقویت تمرکز
از بین بردن استرس امتحان
دسترسی به مخزن حافظه
اصلاح عادت های مطالعه
تقویت اطمینان به خود
سود بردن از اعتماد بنفس
حل مسئله (یادگیری و حافظه)
رفتن به زندگی های گذشته
ورزش تمرکز
اصلاح ارتباطات
لذت بردن از زندگی
جویدن ناخن
فکر درست
دندان قروچه
شب ادراری 
مکان امن در ذهن
درمان میگرن
خود هیپنوتیزم تنفس
شفا با نور سفید
خوردن سالم
انتخاب کردن سلامتی
بالا برد
غلبه بر کروناهراسی دشوارتر از مقابله با کرونا
این روز‌ها که شیوع ویروس «کرونا» در بخش بزرگی از دنیا و از جمله کشور ما اذهان عمومی را متوجه خود کرده است، بار دیگر معضل دیرینه آشفتگی رسانه‌ای و خبری مقابله با بحران ناشی از این بیماری را با دشواری‌های جدی مواجه ساخته است. انتشار اخبار دروغ و بزرگنمایی از تلفات و پیامد‌های آن، القای یأس و مقابله با امیدآفرینی، تلاش برای بی اعتبارسازی اخبار و اطلاعات رسمی، دروغ‌پراکنی و تشویش اذهان عمومی بخ
سلام
ذات انسان تشکیل یافته از دو دسته صفات و ویژگی‌های خوب و بد است که به نسبت تقویت هرکدام‌شان، می‌تواند یکی بر دیگری غلبه کرده و شخصیت انسان را شکل دهد. اگر فردی ویژگی‌های مثبت را در درون خودش تقویت نماید طبیعتا ویژگی‌های مثبت بر منفی غلبه کرده و انسانی کامل را شاهد خواهیم بود که سرشار از فضائل اخلاقی است و بالعکس هر چقدر صفات رذیله تقویت شود خوی حیوانی فرد تقویت شده و آثاری از فضیلت در وی مشاهده نخواهد شد.
#فاضل_باشیم
ادامه مطلب

در 22 بهمن ثابت شد که ملت یکپارچه [است‏] ملتى که مقصدشان یک مقصد الهى است، نه مقصدشان یک مقصد مادى صرفاً، و همه ‏شان با هم یکصدا هستند، یک مقصد هستند- نمى‏ توانند که بر این ملت غلبه کنند، و دیدند که ملت غلبه کرد بر همه آنها. و آن کسى را که آنها همه قدرتهاى خارجى- چه ابرقدرتها، چه وابستگان به ابرقدرتها- مى ‏خواستند او را نگاه دارند نتوانستند نگاه دارند.

وقتى دیدند ملت همه مى ‏گویند که ما رژیم فاسد طاغوتى را نمى ‏خواهیم، آنها تسلیم شدند و آن
احساس ترس یک بخش طبیعی از رشد کودک است. اما گاهی به دلیل تغییراتی که در شدت و نوع آن به وجود می آید، از حالت عادی خارج می شود. اگر ترس در تمام زندگی عادی کودک مداخله کرده و تأثیر منفی داشته باشد و او نتواند از آن رهایی یابد، این ترس ها تحت عنوان ترس های مرضی یا فوبیا شناخته می شوند که هم کودک و هم اطرافیان او را آزار می دهند. در این صورت استفاده از مداخلات رفتاری ضروری است:

همدلی کردن با کودک

هر چند دلیل ترس کودک از نظر بزرگ تر ها کاملا غیر منطق
راهکارهای غلبه بر استرس حین سخنرانی درجمع
یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای افراد سخنرانی در جمع است.
حتی افراد مشهور و بزرگ هم قبل از سخنرانی خود این استرس را دارند
درواقع داشتن این علائم نشانه‎ سلامتی بدن است زیرا بدن در موقعیت های هیجانی شروع به ترشح آدرنالین میکند.
اما نکته‌ی مهم چگونگی کنترل این هیجانات و علائم است.
در ادامه به راهکارهای غلبه بر استرس حین سخنرانی که شامل دو دسته میشوند اشاره میکنیم
برخی از این راهکارها قبل از سخنرانی و ب
تقوا و حیات قلب به ما کمک می‌کند که به بازی اهل دنیا تن ندهیم و به جای پذیرفتن ولایت تکنولوژی به ولایت الهی دل بسپاریم. شهید آوینی به جهت تقوایی که داشت توانست به نور ولایت الهی در دوربین فیلم‌برداری تصرف کند و نگذارد فرهنگی که دوربین را ساخته از طریق دوربین فیلم‌برداری بر ما ولایت کند و این کار مستلزم مجاهدت بسیار است. برای آن که ارزش تقوا را بفهمیم و متوجه باشیم قلب زنده چه معجزه‌ای می‌کند باید نفس امّاره را بشناسیم که چگونه وقتی به طرف
تا حالا شده در روز فعالیت زیادی انجام نداده باشید اما احساس خستگی کنید؟! مثلا از صبح که بیدار میشید بی‌حال باشید تا شب و همین بی حالی اجازه نده به برنامه هاتون برسید؟! یا دیگران علائم افسردگی رو‌بهتون گوش زد می کنن در حالی که می دونید افسرده نیستید ... دلیل این حالت ها میتونه عارض شدن «بلغم» توی بدن شما باشه ... غلبه یا عارض شدن بلغم(مزاج سرد و تر) سببِ:▪️اختلال در تعادل مزاجی▪️افزایش وزن▪️بی حالی و کسالت▪️خستگی▪️سردی بدن▪️تمایل به افس
وقتی این را میگیم دقیقا میریم همون را انجام میدیم !
انگار مغز دقیقا دستور عکسش را میگیره !
شایدم داستان چیز دیگه است . انکار تمایلی که ضد ارزش هست . 
 و غلبه ی تمایل ناخودآگاه بر خودآگاه !

روح وحشی
+هر چه پیش آید خوش آید .
دم لحظه گرم ...

اولین قدم این است که بپذیرید که شریک زندگی شما فوت کرده است و به خودتان فرصت غم و اندوه را بدهید. در این مقاله ، پنج نکته را برای کمک به شما در کنار آمدن با مرگ شریک زندگی خود کشف کنید.
وقتی شریک زندگی شما درگذشت ، لازم نیست که از یک شخص بسیار خاص در زندگی خداحافظی کنید. همچنین باید با گذشته ، حال و آینده خود کنار هم خداحافظی کنید. شما باید از برنامه های زندگی خود ، پروژه های مشترک ، تجربیات فراموش نشدنی ، لحظه های خاص و خاطرات از جمله موارد د

فروید صحنه ی روان آدمی را عرصه ی کشاکش دو غریزه ی اساسی به نام شور زندگی یا اروس و شور مرگ یا تاناتوس می داند. اما غریزه ی مرگ که نشانگر تمایلات ددانه و بهیمانه ی آدمی است همواره بر غریزه ی زندگی که بیان کننده ی عشق به زندگی و مهر و محبت و زندگی دوستی است غلبه دارد و هرچه  تمدن پیشتر برود این غلبه بیشتر خواهد شد. نسبت افراد نا متعارف نیز بستگی دارد به زیادگی و پیشرفت غریزه ی مرگ، پس براین مقیاس روز به روز به شمار افراد نا متعارف افزوده میگردد. 
آیا از این که با فرد دیگری برای بقیه عمرتان زندگی کنید میترسید؟
آیا ازدواج بدون هیچ دلیلی باعث ترس و وحشت شما می شود؟احتمالا یک تجربه بد باعث شده تا ازدواج بترسید. هر کسی به فردی برای ادامه زندگی نیاز دارد. شما می توانید به ترس خود از ازدواج غلبه کنید.
گاموفوبیا! گاموفوبیا به معنی ترس از ازدواج است. ایا به عنوان کودک دیده اید که پدر و مادرتان در یک ازدواج بد درگیر بوده اند؟
آیا در حضور شما هر روز دعوا می کرده اند، به هم توهین می کرده اند و نهایت
نحوه استفاده از شمع گوش

شمع گوش یک چوب مسلح توخالی با تکنیک خاص است، با مواد تشکیل دهنده اصلی مانند عسل طبیعی، چمن Moxa و پوشش گیاهی Essential Oil. فرآیند متابولیسم که در شمعهای گوش اعمال می شود، این است که یک پایان به سوراخ گوش و انتهای دیگری که تحت نظریه خلاء روشن می شود، انرژی گرمای تولید شده به تدریج به گوش وارد میشود،شمع های گوشه می توانند تمیزی گوش داخلی را حفظ کنند، شنوایی را بهبود بخشند.
مزایای شمع گوش
استرس را کاهش میدهد 2.غلبه بر عفونت گوش 4.
از حرفش رنجیدم.قدم هایم را تند کردم که از هم فاصله بگیریم.
کمی دور که شدم، چند قدم یکبار می ایستادم و پشت سرم را نگاه میکردم چون دلتنگ آدمی میشدم که ازش دلگیر بودم.
بعد یکجایی دیدم دلتنگی ش بر دلخوری غلبه کرد. بخشیدمش و ایستادم تا برسد و هم راه شویم.
شاید عشق این‌روزا هفتاد درصد از مغزمو اشغال کرده باشه؛ اما نتونم حتی یک درصدش رو به کار بکشم. مثل اینه که صرفاً یک مسیر تودرتو رو بری و برسی به نقطه‌ی اول. اول که نه؛ نقطه‌ای که هیچ اثری تو دنیای قابل لمس نداشته باشه. هیچ نقشی هم حتی. پنج‌تا حس، اسیر یه حس سردرگم.
دیوالی یا جشن  تلالو یک مهمانی پنج روزه هندوها با سابقه بیش از دو هزار سال و نماد پیروزی نه بر شر و غلبه روشنایی بر تاریکی است. زمان اجرای این جشن در میانه برگ ریزان کنار اساس رویت ماه نو است.  Narendra Shrestha/EPA عکس روز: چراغ های دیوالی عکس روز: زنان در جشنواره دیوالی
خب امروز همون روزی هست که تنهاترینم و باید خودم رو بغل کنم. جدایی از ح سخت بود اما ارزشش رو داشت.
دیشب پریشان گذشت و خواب‌های مولکولی دیدم. 
الان به طرز عجیبی خوبم و البته تلقین هم می‌کنم که خوب باشم. مهم نیست خودم رو جمع می‌کنم من سخت تر از این رو هم داشتم و اگر نداشتم بذار بر سختترینشون هم غلبه کنم.
من می‌تونم.
درمان خجالت و کشف چگونگی راه‌های از بین بردن خجالتکمک شایانی به ما می‌کند تا بتوانیم بر احساسات خود غلبه کنیم و در موقعیت‌ها خجالت زده  نشویم. خجالت کشیدن یکی ازهیجانات خودآگاه انسان است. این هیجان معمولا به این دلیل ایجاد می شود که فرد احساس می‌کند نتوانسته است آن گونه که انتظارداشته در یک جمع ظاهر شود یا آن گونه که شایسته بوده رفتار کند. البته علاوه بر انتظارات فرد از خود، شرایط فرهنگی و انتظارات اجتماعی نیز در میزان احساس خجالت افراد
راز جاودانگی دو کلمه است:
تلاش
امید.
زندگی با این دو کلمه «معنا» پیدا می کند...
عشق و حیات با این دو کلمه تبلور می یابد:
گذشت و ایثار و شهادت، مقدسات، دین و دنیا و آخرت، همه و همه در همین دو کلمه خلاصه می شود...
خداوند متعال منشأ و سرچشمه امید است و قدرت و توانایی تلاش کردن را به انسان داده است.
«انسان» این معجزه خلقت، می تواند با «امید» بر «همه» مشکلات فائق آید. و این مستلزم «تلاش» است.
پی نوشت:
بر کرونا غلبه می کنیم.
دولت بی تدبیر بالاخره به پایان خ
با سلام
جلسه ۸۰ 
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۸۰ ، سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ (24.4 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
لینک کمکی جلسه ۸۰  (32.08 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
- بحث نشر رایت (جلسه اول)
اهتزاز رایت و پرچم پیامبر به هنگام خروج حضرت مهدی (علیهما السلام) که تابلوی قیام و موجب روشنگری در ظهور است.
جلسه ۸۱ 
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۸۱ ، سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ (26.5 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
لینک کمکی جلسه ۸۱  (34.86 MB صوت با ک
پنج اصل غلط درباره عشق .

1-عشق واقعی برهمه چیز غلبه می کند .
2- اگر عشق واقعی باشد در همان نخستین ملاقات ، معلوم می شود .
3- تنها یک عشق واقعی در دنیا وجود دارد که برای انسان مناسب است .
4- همسر مطلوب ، از هر نظر انسان را ارضا می کند .

ادامه مطلب
دلم میخواهد گریه شوم، اشک شوم و زمین مرا ببلعد.و غربت پسر فاطمه سلام الله علیها ای کاش یک روز مرا بکشد. مهجوری دین و غلبه سنت های جاهلی، داری است که یارای از پای انداختن آدمی را خواهد داشت. باورهایی که لابه لاهای رسم و رسومات به لجن کشیده شده و متعفن یک روز گندشان در می آید.التماس دعاوالی الله ترجع الامور...
جاله بدونید که توی نور کم، احساسات آدما بر عقلشون غلبه می‌کنه. اینو از اونجایی فهمیدن که توی یه فروشگاه، اگه نور یه راهرو یه ذره کمتر باشه، خریدارها کمتر منطقی عمل می‌کنن.به خاطر همینه که نور کافه‌ها معمولاً کمه...به خاطر همینه که آدما شبا صادق‌تر می‌شن...
وقتی در اعماق وجودم پرسه می‌زنم و به خودم نگاه می‌کنم ، همیشه متوجه این موضوع می‌شوم که احساساتم بر منطقم غلبه داشته است. و حالا لشکری از منطق در مقابلِ گردانِ احساساتم صف آرایی کرده است. جنگی تمام عیار در وجودم بر پاست. و بازنده منم!
رهایی و غلبه بر ترس از مرگ آرزوی بسیاری از افرادی است که با معضل ترس افراطی از مرگ مواجه هستند. ترس از مرگ، یکی از شایع ترین نوع ترس در میان انسان ها ست. این ترس به خودی خود منفی نیست و در بسیاری از مواقع به شما کمک می کند برآوردی از موقعیت های مخاطره آمیز داشته باشید و بتوانید از خطرهای محیطی پیرامون در امان باشید. در واقع ترس از مرگ عکس العمل ذهن برای حفظ بقاست اما اگر این ترس به موقعیت های عادی زندگی سرایت کند و ذهنتان در طول روز به‌ صورت وسو
امید دیشب اومد حرف بزنیم سرم روی شونه ش افتاد و خوابم برد.
کمی بعد شونه ش رو حرکت داد گفت خوابت جزئی از حرفت بود؟ 
بعد که بیدار شدم هنوزم دلم میخواست سرم همونجا باشه ولی خواب بهم غلبه کرد و بوسیدمش رفتم که بخوابم. گفت من نمیذارم هر خانومی منو ببوسه ها؛ تو خیلی خانومی که اجازه داشتی تازه بی هوا منو ببوسی. خنده م گرفت. 
دانلود کتاب تمرن خرد کردن ترس ها
 ترس  ترس و راهکار‌های مقابله با آن + توصیه امام علی (ع) پیرامون مقابله  Top stories ترس چیست و چرا ما می‌ترسیم؟ – الشیعه Videos ترس های خاص – Mind Forum 8 نوع ترس شایع  تأثیر ترس بر سلامت انسان  ۷ روش موثر برای غلبه بر ترس  درک و مدیریت ترس  ترس چیست ؟  ترس چیست؟ و چگونه می توان بر ترس خود غلبه کرد؟  Images for ‫ترس‬‎ چگونه حریف ترس از پرواز شویم  تاثیر ترس بر سلامت انسان  ترس‌ ها چگونه مانع موفقیت ما می‌شوند؟ + معرفی ۴ لایه
اسلام رو دوست دارم، ارزش‌های اخلاقی‌اش رو تحسین می‌کنم و تلاش می‌کنم این مجموعه از ارزش‌ها رو در زندگی‌ام حفظ بکنم.
ولی در اغلب موارد نماز خوندن نه تنها حس خوبی به من نمی ده، بلکه باعث می‌شه احساس بدی داشته باشم. خاطرات بد من با نماز خیلی زیادن و غلبه کردن بر اونا واقعا سخته - و وقت نماز خوندن یک به یک به ذهنم میان.
بهترین راه پیکار با ناراحتی های روانی و نگرانیها   پژمردگی، افسردگی، احساس عدم نشاط و دل مردگی، از پدیده های وحشتناک عصر ما است، نمی گوییم در گذشته اینها وجود نداشته ولی قدر مسلم، ابعاد آن این چنین وسیع نبوده است. راستی چرا مردم عصر ما با این همه امکاناتی که دارند، با اینکه:
ادامه مطلب
 سماق مزاج سرد و خشک دارد و برای افراد گرم مزاج مفید است. می توان گفت برنج همراه سماق، برای گرم مزاجانی که دچار دلپیچه و احیانا اسهال ناشی از غلبه صفرا و مواد گرم درون بدن می شوند، مخصوصا در اقلیم ها و فصول گرم، مفید می باشد. گفته شده که هر چه سماق تازه تر و رنگ رو به سرخی داشته باشد بهتر است. سماق ضد صفرا عمل می کند چرا که صفرا گرم است و سماق سرد.
تحریک اشتها می کند که این خاصیت نیز می تواند به دلیل اثر خنک کنندگی و صفرابری آن باشد (کسانی که دچار غ
یک اسلک لاینر می‌گفت دقیقا زمانی که بتوانی بر ترس‌هایت غلبه کنی یک راهی پیدا می‌شود. درست می‌گفت. وقتی از چیزی بترسی مثل این می‌ماند که دور فکرت را حصار کشیده باشی. اسلک لاینر کسی‌است که با استفاده از آرامش و تسلط براعصاب خود به آن رسیده است. این ورزش، تسمه کشیده شده بین دو نقطه تقریبا شل و پر از حرکت و تنش است که ورزشکار باید از روی آن عبور کند. 
 قسمتی از دعای امام سجاد (ع) در باب پناه بردن به خدای متعال:
بار خدایا بتو پناه می برم از:
حرص و آز
 تندی غضب و خشم
 تسلط حد و رشک
 سستی صبر و شکیبایی
 کمی قناعت و خرسند نبودن بکمی قسمت و بهره خود
 سوء خلق و بدخویی
 افراط (تجاوز از حد) خواهش نفس و غلبه حمیت
منبع: کتاب ترجمه و شرح صحیفه کامله سجادیه بقلم حاج سید علینقی فیض الاسلام
جیپ سافاری آنتالیا سواری ناهموار 4*4 برای دیدن زیبایی و طبیعت آنتالیا به سبک سافاری و کشف یک آبشار زیبا پنهان در جنگل ، اکشن در ماجراجویی در خارج از جاده ،که در آن می توانید یک طراوت را تجربه کنید.
از هیجان و زیبایی طبیعت و فرهنگ تور ترکیه لذت ببرید. از یک روز تعطیل کامل در کوه های توروس لذت ببرید. در Jeep Safari ماجراجویی از Gebiz آنتالیا آغاز می شود و با عبور از جاده های روستایی غیرمجاز و جریان های کوچک از طریق جنگل ها ادامه می یابد. همچنین فرصتی برای
قدیم ها وقتی کسی رهبر بود واقعا قدرت داشت مثلا رئیس یک لشگر جنگی خودش قدرتمند و جنگجو بود و از همه جلوتر هم وارد جنگ می شد اما حالا چه؟ حالا می بینی یک نفر که قادر به کشتن حتی یک پشه هم نیست نه تنها وارد جنگ نمی شود بلکه در امن ترین نقطه کشور پناه می گیرد و هدایت یک ارتش  را در دست دارد. واقعا چه اتفاقی افتاده است؟
ادامه مطلب
غایت خلقت جهان،پرورش انسانهایی است که دربرابر شدائد بر هرچه ترس و شک وتردید وتعلق است غلبه کنند و حسینی شوند.
شهید آوینی
شهید امید اکبری از شهدای مدافع امنیت و از پاسدارانی است که چندی پیش در حادثه تروریستی زاهدان آسمانی شد.
در هفدهمین بادواره شهدای دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان از خانواده این شهید عزیز تجلیل شد.
یک بار برای همیشه باید با این افسردگی لعنتی خداحافظی کنم
این دیگر غیر قابل تحمل شده باید برود 
برود برای همیشه
میخواهم دست خودم را بگیرم
و از ته این باتلاق لعنتی بیرون بکشم
و این کار را از همین لحظه شروع میکنم
دیگر غصه نمیخورم 
اظطراب بیخودی به دلم راه نمیدهم 
و مثبت و پر انرژی برای اهدافم تلاش میکنم... 
دقیقا چند سال پیش بود‌‌...
بهمن ماه...
تعداد خواب های واقعی یا به نگاه دین، رویاهای صادقانه، بیشتر شده بود...
با مرگ دوستم شروع شد و به...
یادم نیست به چی ختم شد.
اون زمان دانشجو بودم، حاج اقای دانشگاه میگفت احتمالا غلبه شیطانی هست که خواب های واقعی میبینی، خواب هایی که واقعا اذیتم میکرد...
گذشت و گذشت و گذشت تا با یه سری از ادعیه و این چیزها بهتر شدم، تا این چند روز...
انگار دوباره رویاهای صادقه برگشتند...
همه ما دوست داریم قدرت اراده داشته باشیم. اما آن را نداریم.

واقعاً چرا؟

در سایت‌های مختلف از دلایل آن بسیار می‌نویسند. اما مهمترین دلیل را نمی‌گویند.

حقیقت این است که اراده، چون فرمانده‌ای است که نیاز به سربازانی دارد. یک
فرمانده بی‌سرباز، محکوم به شکست است. اما سربازان این فرمانده چه کسانی هستند؟

خیلی ساده است:

غلبه بر هیجانات و وسوسه‌های کوچک و بزرگ.

یعنی چه؟

ببینید، آدمی در بعد روانی خودش، یک باتری روانی دارد؛ این باتری روانی شبی
و اما امروز...
همه چی داشت خوب و آروم پیش میرفت
تا اذان مغرب تقریبا؛ یهو حال دلم انگار زیر و رو شد و یه استرسی که نمیدونم چیه و چرا؛ هجوم اورد به وجودم انگار....
هر کاری کردم نتونستم کنترلش کنم و بازم مثل همیشه روحم به جسمم غلبه کرد و حس میکنم همه وجودمو درد گرفته... و بعدشم... هیچی
تنها کاری که میتونم کنم اینه دراز بکشم و تمام تلاشمو کنم فکر نکنم؛ ولی با خودم میگه یعنی میشه فکر نکرد؟
کاش میتونستم بخوابم لااقل
این بود پنجمین روز از بهاری که میتونست ی
دیروز اصلا روز خوبى نبود و باز من شکست خوردم طبق معمول عادت بدم بهم غلبه کرد و کلا ریده شد به هر چى برنامه اى که داشتم!!!دیروز تنها تونستم یه فصل شیمى به زور بخونم و این اصلا خوب نیست به هیچ عنوان و بازم مثل این بچه کوچولو ها خودم رو بیخود با تبلت سرگرم کردم!!…اشتباه دوم سر زدن مداوم به دایرکت براى اینکه ببینمMچى برام نوشته بود…و خیلى جدى دارم خودم بحث رو کشش میدم…نمیدونم چه مرگمه تو که Mرو قرار بود فقط به چشم یه دوست ببینیش چرا دوباره دارى شروع
از امام زمان علیه السلام منقول است که هر کس به این صورت بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله صلوات بفرستد، گناهانش محو می‌شود و غم‌هایش از بین می‌رود. اسباب خیر و روزی برایش فراهم می‌شود، بر دشمنش غلبه می‌یابد و از رفیقان رسول الله صلی الله علیه و آله می‌شود.  اللهم یا اَجوَدَ مَن اَعطی وَ یا خَیرَ مَن سُئِلَ وَ اَرحَمَ مَنِ استُرحِمَ. اللهمَّ صل علی محمدٍ و آل محمدٍ فی الاَوَلِینَ وَ صَل علی محمدٍ و آل محمدٍ فی الآخِرِینَ وَ صل علی محمدٍ و
اینکه از اول شروع کنی توی کارهای کوچیک راحته ولی توی ابعاد بزرگتر به طرز وحشتناکی سخته؛ اینکه بتونی همه ی درد ها و سختی هارو پشت سرت بذاری و نذاری وقت هایی که حالت دگرگونه و یادشون میفتی بهت غلبه کنن و بهم بریزنت. 
برای اینکه بتونم دوباره شروع کنم لازم دارم از حرف زدن های توی ذهنم خلاص بشم که دست از سرم بردارن که بتونم اصل کاری هارو ببینم.
٥ـ قال : ومن ألفاظ رسول الله ( صلّى الله علیه وآله وسلم ) : الشدید من غلب نفسه.
از سخنان رسول خدا صلی الله علیه و آله این بود که می‌فرمودند: قوی و استوار آن کسی است که بر نفس خویش غلبه کند.
وسائل الشیعة، تالیف شیخ حر عاملی رحمه الله، ابواب جهاد با نفس، باب ۱، حدیث ۵
عفاف در کتب لغت: 1- «حاصل شدن حالتی برای نفس و جان آدمی که به‌وسیله‌ی آن از غلبه و تسلّط شهوت جلوگیری می‏شود.»[1] 2- «حفظ نفس از تمایلات و شهوات نفسانی است همان‌گونه که تقوی حفظ نفس از ارتکاب به محرمات، خلاف و عصیان، است.»[2] عفت از منظر شهید مطهری (ره): عفت، حالتی نفسانی است […]
نوشته عفاف یا عفت چیست؟ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
چند نکته مفید برای غلبه بر خوردن زیاد :

اختلال خوردن Binge (BED) شایع ترین اختلال تغذیه و غذا خوردن در ایالات متحده (منبع 1 اعتماد) به حساب می آید.
BED چیزی بیش از غذا است ، یک وضعیت روانی شناخته شده است. این بدان معناست که مبتلایان به این اختلال به احتمال زیاد به یک برنامه درمانی نیاز دارند که توسط یک متخصص پزشکی برای رفع آن انجام شود.
افرادی که به BED مبتلا هستند ، قسمتهایی از خوردن مقادیر زیاد غیرمعمول را تجربه می کنند ، حتی اگر گرسنه هم نباشند. ممکن
کلا آدم آرومی هستین یا همیشه تو تب و تابین؟
برای اینکه به اضطراب خودتون غلبه کنین چکارا میکنین؟

من تصمیم گرفتم برم یه دکتر عمومی که قرصی چیزی اگه هست تجویز کنه که روز امتحان اذیت نشم.
از طرفی می دونم که خیلی از گیاهان دارویی هم موثرن اما چون استعدادی تو حفظ اسامی دارویی ندارم یادم میره کدوما بودن.
یه قرصی هم بود. زاناکس؟
فکر کنم اینم میگفتن خوبه.

به هر حال اگه این بار هم به خاطر استرس اگه بخوام پایین تر از سطح خودم ظاهر بشم بخشودنی نیست!

دشمنان صراحتاً میگویند که غلبه بر جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام با جنگ نظامی و تحریم اقتصادی امکان پذیر نیست و باید با نفوذ فرهنگی و تأثیرگذاری بر ذهن ها و تحریک هوسها به این هدف رسید/ ما معتقد به بستن فضای فرهنگی کشور نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی بشدت مخالفیم/ ابراز نگرانی نسبت به مسئله حجاب در جامعه، بجا و صحیح است. حجاب یک حکم شرعی و یک مسئله قانونی است و در درجه اول دستگاههای دولتی و حکومتی و مدیران آنها مراقبت کنند تا براساس قانون عمل شود
۱-با سخنرانی های کوتاه و مختصر شروع کنید
هیچ وقت نمی توانید بدون یاد گرفتن مقدمات یک درس یا یک رشته ورزشی در آن خبره شوید. غلبه بر ترس هم درست مثل همین قضیه است. باید با تمرینات کوچک و مختصر شروع کنید و کم کم جلو بروید. اگر صحبت کردن جلوی جمع برایتان سخت است اولین سخنرانی تان نباید طولانی باشد. به جای اینکار بهتر است یک سخنرانی کوتاه و عمومی را انتخاب کنید. برای مبتدی ها معمولا توصیه می کنیم کارشان را با ۱ تا ۳ دقیقه صحبت کردن جلوی جمع شروع کنند
این کلمات جادویی زندگی‌تان را تغییر می‌دهندتغییرات کوچکی در کلام و بیانتان می‌تواند به شما کمک کند وزن کم کنید، بر استرس‌تان غلبه کنید و به روابط تان رنگ و بوی بهتری بدهید. با ما باشید تا در ادامه نکاتی را به شما بگوییم که بتوانید کلام‌تان را در جهت یک سبک زندگی بهتر تقویت کنید
ادامه مطلب
هیچ چیز در این جهان چون آب، نرم و انعطاف پذیر نیست.با این حال برای حل کردن آنچه سخت است ، چیز دیگری یارای مقابله با آب را ندارد.نرمی بر سختی غلبه می‌کند و لطافت بر خشونت.

همه این را میدانند، اما کمتر کسی به آن عمل می‌کند.

انسان، نرم و لطیف زاده می‌شود و به هنگام مرگ، خشک و سخت می‌شود.
گیاهان هنگامی که سر از خاک بیرون می‌آورند، نرم و انعطاف پذیرند و به هنگام مرگ، خشک و شکننده...

پس هرکه سخت و خشک است، مرگش نزدیک شده و هرکه نرم و انعطاف پذیر،
یکی از راه‌های کاهش استرس و بدست آوردن آرامش نفس کشیدن به صورت عمیق است. به اینصورت که در هنگام دم نفس عمیق بکشید و سه ثانیه صبر کنید و از طریق دهان بازدم انجام دهید اینکار بسیار در کاهش استرس مفید وافع می‌شود.
به موسیقی گوش فرا دهید، از روانشناس کمک بگیرید، ارتباطات خود را قوی کنید تا بتوانید به راحتی به استرس غلبه کنید.

کلاس فن بیان شیراز در دو دوره حضوری و غیر حضوری (آنلاین برگزار میشود )

آموزش شرکت در کلاس های فن بیان آنلاین موسسه فنان 

فن بیان تکنیک سخنرانی و درست صحبت کردن در جمع ،اصول مذاکره ،حق طلبی ،نه گفتن ،شهامت ،ارئه درست مطالب ،بدون استرس صحبت کردن
را به ما آموزش میدهد .

انواه دوره های برگزار شده در موسسه فنان :

1-فن بیان مقدماتی 

طول دوره :12جلسه 1ساعته 

1-رفع استرس و سخنرنی در جمع  

2-ارئه صحیح مطالب 

3-خوانش صحیح

4-صداسازی و رسایی صدا
امروز چه اتفاقاتی در انتظار شما می باشد… فال روزانه خود را اینجا بخوانید
فال روزانه متولدین فروردین ماه
شما از خوشحالی روی پای خود بند نیستید و می‌خواهید کارهای عجیب و غریب انجام دهید. اما این اصلا اهمیتی ندارد!! شما با کارهای ناتمام زیادی روبرو شده اید و قادر نیستید از آنها فرار کنید. کاری نکنید که ناامیدی بهتان غلبه کند. این را هم بدانید که از کوره در رفتن نه دیگران را خوشحال تر می‌سازد و نه خودتان را!
ادامه مطلب
باسلام
جلسه ۹۲
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۹۲، سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ (31.5 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
3 ربیع الثانی 1440
لینک کمکی جلسه ۹۲ (41.83 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
-  ایام الله (جلسه اول)
 امام «یوم الله» و «بروز قدرت و غلبه حضرت واحد قهار» است
 انسان هر یوم که در عبودیت قدم بردارد [بسوی بروز امر الهی و] به «مرتبه ای از یوم الله در نورانیت امام» میرسد
اغلب مشکلات از افکار ما هستند؛ برای مثال ترس از تارکی تنها بخاطر افکار ما از تاریکی هستند! ترس از آمپول فقط به خاطر دردی است که تصورش می کنیم و در ذهن پروشش می دهیم؛ در صورتی که می توانند خیلی برایمان مفید باشد! انتخاب ها و فرصت های ما هم همین طور هستند؛ فرصت هایی که تنها به خاطر دیوار ها و موانع خیالی انتخابشان نمی کنیم. به ترس هایتان فکر کنید همگی تنها زاده ذهن شماست. اگر بتوانید افکارتان را مدیریت کنید تا بر شما غلبه نکنند پیروز خواهید شد.
هیچ چیز در این جهان چون آب، نرم و انعطاف پذیر نیست.با این حال برای حل کردن آنچه سخت است ، چیز دیگری یارای مقابله با آب را ندارد.نرمی بر سختی غلبه می‌کند و لطافت بر خشونت.

همه این را میدانند، اما کمتر کسی به آن عمل می‌کند.

انسان، نرم و لطیف زاده می‌شود و به هنگام مرگ، خشک و سخت می‌شود.
گیاهان هنگامی که سر از خاک بیرون می‌آورند، نرم و انعطاف پذیرند و به هنگام مرگ، خشک و شکننده...

پس هرکه سخت و خشک است، مرگش نزدیک شده و هرکه نرم و انعطاف پذیر،
هر چیزی که می‌خوانید، اطلاعات جدیدی به اندوخته های قبلی خود اضافه می‌‌کنید. این اطلاعات،هر چند کوچک، روزی به کارتان می‌ایند. هر چه دانش و اگاهی بیشتری داشته باشید ، برای غلبه بر چالش های زندگی اماده تر خواهید بود.خودتان را در شرایط سختی تصور کنید. فراموش نکنید هر چیزی که دارید از قبیل پول، کار و حتی سلامتی ممکن است روزی از دستتان برود، اما دانش و اگاهی است که همواره با شما می‌ماند.
نمیدونم چرا چند روزه این ساعت که میشه دلم میگیره با اینکه این روزا که میگذرن همه چی خوبه خداروشکر ولی این دلگرفتگی شبونه تا جایی پیش بره که کل انرژی رو که توی روز داشتمو بگیره ازم ولی اجازه نمیدم بهش و تلاشمو میکنم بهش غلبه کنم و تا حالا که موفق بودم خداروشکر 
این روزا بیشتر از قبل باهات حرف میزنم ولی کمتر صداتو میشنوم؛ نمیدونم تو رو گم کردم یا خودمو و چقدر دلتنگتم.....
یادمه قبلا یه متنی نوشتم که دلتنگی اینه که دلتنگ جایی و یا کسی باشی که نمیدو
خب من تغییر زیادی با تحویل سال احساس نمی کنم و خیلی وقته دیگه جوگیر نمیشم بگم از امسال اینکارو میکنم و بر مشکلات غلبه می کنم و این صحبتا. در اولین روز تعطیلات هم آرزوی (تعطیل نبودن) کردم؛ متاسفانه مهمونی و مسافرت به مقصد مهمونی، تا امروز اجازه ندادن به هیچکدوم از کارام برسم. 
+ حس بدی درباره اینکه یه آدم آشنا وبلاگم رو می خونه پیدا کردم. با اینکه چیزی  نمی نویسم و اگه بنویسم هم حرف مهمی نیست، اما این موضوع آرامشم رو می گیره و باعث شده برای نوشتن
نام کتاب: #تسلی_بخشی_های_فلسفه | نویسنده: #آلن_دوباتن | مترجم: #عرفان_ثابتی | #انتشارات_ققنوس | ۲۸۹ صفحه.این کتاب می کوشد تا با استناد به آثار شش فیلسوف بزرگ راه حل هایی برای مشکلات روزمره ی ما ارائه کند. با خواندن این کتاب از #سقراط می آموزیم که عدم محبوبیت را نادیده انگاریم؛ #سنکا به ما کمک می کند تا بر احساس یاس و ناامیدی غلبه کنیم، #اپیکور بی پولی ما را چاره می کند. #مونتنی راهنمای مناسبی برای درمان ناکارآیی ماست، عشّاق دلشکسته می توانند با خوان
خشم را می‌توان نوعی هیجان روحی و یا عکس‌العمل طبیعی در برابر تهدید و خطر دانست که به افراد اجازه می‌دهد در شرایط بحرانی از طریق آن از خود دفاع کنند. خشم امری اجتناب‌ناپذیر است و برای بقا و پایداری انسان‌ها نیز لازم و ضروری است. خشم نیز همانند سایر احساسات، نشانه سلامت و تندرستی و عواطف انسانی است و پدیده‌ای کاملا طبیعی است ولی در کنار تمام این موارد، غلبه کردن بر خشم و کنترل خشم نیز بسیار مهم است و نباید فراموش شود.
ادامه مطلب
خشم را می‌توان نوعی هیجان روحی و یا عکس‌العمل طبیعی در برابر تهدید و خطر دانست که به افراد اجازه می‌دهد در شرایط بحرانی از طریق آن از خود دفاع کنند. خشم امری اجتناب‌ناپذیر است و برای بقا و پایداری انسان‌ها نیز لازم و ضروری است. خشم نیز همانند سایر احساسات، نشانه سلامت و تندرستی و عواطف انسانی است و پدیده‌ای کاملا طبیعی است ولی در کنار تمام این موارد، غلبه کردن بر خشم و کنترل خشم نیز بسیار مهم است و نباید فراموش شود.
ادامه مطلب
دوستم آقای عبدالحسین نوشته بود نکاتی را! بنویسم.امرش را واجب الامتثال یافته و سعی می کنم از باب "افواه الرجال" هم که شده داستانهایی را که شنیده ام یا دیده ام گاهی در وب بنویسم.این هم یکی از همانها: منبع داستان: آیت الله شبیری زنجانی( در شصت -هفتاد سال قبل سه تا موسی در قم بوده اند دوست و رفیق.یکی سید موسی صدر. یکی سید موسی شبیری و دیگری شیخ موسی قمی فرزند شیخ علی زاهد قمی):مرتاضی از هند 
ادامه مطلب
کمتر از بیست و چهار ساعت از وصل شدن ارتباطمون با دنیای خارج میگذره. به جز پیامی که از امیر توی واتس اَپ گرفتم، هیچ کدوم از گفت و گو ها و اَپ ها، خوش حالم نکرد. نمی دونم باید برای چی خوشحال باشم، برای چیزهایی که سه هفته ی پیش داشتم و الان ندارم؟ مثل امیدواری! و یا برای چیزهایی که قبلن نداشتم - یا داشتم و بهشون غلبه کرده بودم - و حالا، در کمال ناباوری، الان پُرم از اون ها؟ مثل حس عمیق پوچی. حالم خوش نیست؛ حالِ دلم خوش نیست. با هر روزی که خودش، تجربه و
سخن‌نگاشت | پیروزی ملت ایران «تضمین‌شده» است
رهبر انقلاب در دیدار اخیر: پیروزی تضمین‌شده است؛ پیروزی ملّت ایران و پیروزی بسیج و پیروزی این جریان عظیم انقلابی در ایران، تضمین‌شده است. خدای متعال در قرآن میفرماید: اِن یَنصُرکُمُ اللهُ فَلا غالِبَ لَکُم؛ اگر خدا شما را یاری کند، هیچ کس بر شما غلبه نمیکند. خب، یاری کردن خدا چه جوری است؟ اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم‌‌؛ اگر شما یاری کردید دین خدا را، جهت‌گیری الهی را، منطق خدایی را، راه خد
یا لطیف

چند روزی است که تلاش می کنم تا درباره سید مرتضی آوینی چیزی بنویسم. نشد. نمی شود. هرچه خواستم دیدم از من بر نمی آید درباره کسی بنویسم که یکی از اسطوره های زندگی من است. اسطوره به معنای الگوی عظیم و بزرگ  قلبی که آرزو دارم شباهت هایی با او پیدا کنم. سید مرتضی شخصیت عجیبی است. مردی همواره در حرکت و لاجرم زنده و لاجرم خستگی ناپذیر. "سعی" سید مرتضی آوینی و شیب تند سیر معنوی او از شیرین ترین مظاهر دنیایی تا عالی ترین قله های معنوی اگر بی نظیر
چگونه افکار منفی و خودشکن را از بین ببریم؟
چگونه می توانیم افکار و رفتارهای خودشکن را پشت سر بگذاریم؟
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مدام افکار و رفتارهای خودشکن را در ذهن خود می پرورانند، درک دلیل اصلی ریشه این افکار و رفتارها برایتان بسیار مهم خواهد بود.
خود رفتارهای خودشکن انقدرها قوی نیستند که نتوانید بر آنها غلبه کنید. در واقع درک موقعیت خود در زندگی و چالش های گذشته باعث ایجاد چنین مارپیچی از الگوهای خودشکن خواهد شد که می تواند
پدیده‌ اعتکاف یکی از رویش‌های انقلابی است. این پدیده‌ عمومی، آن‌هم اغلب همه جوان، جزو رویش‌های انقلاب است. من یک‌وقت عرض کردم که انقلاب ما ریزش دارد، اما رویش هم دارد؛ رویش‌ها بر ریزش‌ها غلبه دارند. پس خوشا به حالتان معتکفین عزیز!
۱۳۸۴/۵/۲۸-رهبر انقلاب

راستش نمیدونم چی بگم،من خیلی بدهکارم به تئاتر،به هنر،به خانه جوان و از همه مهم تر به استاد ش.ل کلی بدهکارم،من مدیونشون هستم که منو با دنیای بیرون آشنا کردن،بهم اجازه دادن به خیلی از ترس هام غلبه کنم،بهم اجازه دادن 6 ساعتِ تمام با دوستای تئاترم باشم درحالی که بدونم اونهمه پسر رو چطور ببینم و نگاه های برادرانه ی اونارو درک کنم،من عاشق این جمع هام وقتی هیچ ترسی ندارم و از لحظه به لحظه ی باهم بودن ها لذت می برم...می خوام بگم،من امروز 6 ساعت از روزم
بعد از دو سه روز رو آوردن به عادت قدیمی شب زی بودنم،تصمیم گرفتم تا دوباره برایم تبدیل به عادت نشده،عوضش کنم.البته از هفته ی دیگر نیز ترم جدید دانشگاه شروع می‌شود و چاره ای جز این کار نداشتم.دقیقا بعد از اتمام بازی یووه ناپولی،به رختخواب رفتم.تمایلی عجیب به گوش دادن موزیکی از فرهاد یا علی سورنا داشتم.ولی بر آن غلبه کردم و تمرکز کردم روی خوابیدن.فکرم را خالی می‌کردم و خودم را در یک محیط با گرانش صفر قرار می‌دادم.
ادامه مطلب
ترکیبات:

بابونه، چای کوهی، افتیمون، سنبل الطیب، بادرنج بویهاثرات:تقویت کننده اعصاب، آرام بخش، رفع نگرانی و اضطراب، درمان افسردگی، وسواس، عصبانیت، مکمل درمانی غلبه سودا و بیماریهای ناشی از آن، درمان برخی سردرد ها، تسکین درد و رفع خستگی و ...

زمان مصرف:
شب بعد از شام همراه با عسل یا شکر سرخ
ابن علیان
⭕️ اسلام، دینی که با ظهور مهدی جهانی می‌شود.
از موضوعات مشترک بین شیعه و اهل سنت، غلبه اسلام بر دیگر ادیان، در عصر ظهور است‏. فخر الدین رازى، در تفسیر آیه ۳۳ سوره توبه، از ابوهریره نقل کرده است که این آیه، وعده الهى است بر این‏که خداى متعال، اسلام را بر همه آیین ‏ها پیروز خواهد کرد و این اتفاق، به هنگام نزول عیسى تحقق می‌یابد‏. (١)
قندوزى نیز در تفسیر آیه یاد شده، از امام صادق روایت می‌کند: «به خدا قسم، تا زمان خروج مهدى، تأویل این آیه فرا
پنهان نمی کنم که در آمد و شد این شب و روزها یادش می افتم 
هدایا
حرفها
خاطرات
و 
مچاله می شوم و سعی می کنم سریع بر خودم و عکس ها و حرف ها غلبه کنم. واقعیت را باید پذیرفت. 
او نیست و نخواهد بود. باشد هم من نیستم. حرمت دوستی شکسته از هر جهت و  دوستی که بشکند  دل می شکند زبان هم تلخ می شود.
شب بیست و یکم نصیبم نشد و روزیم در حد ۱۵ ، ۲۰ تا فراز از جوشن کبیر بود:)))
خیلی ناراحتم که نتونستم به خستگی جسمانی غلبه کنم‌و بیدار بمونم...
وز ۷ صبح تا ۶ عصر دانشکده بودم ، کاش زودتر برمی گشتم خونه:(
بعد اومدم و متوجه شدم‌ مهمون داریم:/
با مامان سر این مسئله خیلی دعوا کردن و غر زدم ، شاید خدا جواب این کارهام رو داده... راست میگه دیگه! حقمه! اصلا درست برخورد نکردم ،خب دو شب قبلش اومدم‌عذرخواهی ولی موقع عمل اصلا فراموش کردم!!!
درست زمانی که باید با تقو
سرشت ایرانی در طی زمان و بر اثر عواملی ریشه دار چنان شده که بیشتر گراینده به تفکر اشراقی باشد، نه استدلالی؛ بیشتر عاطفی باشد تا واقع بین. فکر اشراقی یعنی آنکه احساس و جهشهای آنی ذهن بیشتر از تفکر و منطق در داوری و تصمیم گیری مداخله داشته باشند. نتیجه این طبیعت احساسی غلبه افراط و تفریط بر امور است و موجب شده ایرانی یا چیزی را زیاد دوست بدارد یا زیاد دشمن...آنچه برای ما از نان شب واجبتر است گسترش سلطه عقل و ضابطه و قاعده می باشد.
محمّد‌علی اسلام
سلام بچه ها یه سوال دارم
یه وبتون ویکوک/کوکوی پیداکردم که خیلی معروفه
طوریکه خود کوکی هم میخونتش
میخواین براتون بذارمش
چون خیلی زحمت داره دارم میپرسم که اگه نخواین نذارمش

اسم وبتون⬅!Our Omega Leadernim

کاپل:کوکوی(اصلی)داستان:کیم تهیونگ لیدر ترسناک گروه،درواقع یه اومگاست که پنهانش کرده!برای سه سال هویتشو به عنوان آلفا به خاطر آبرو از طریق داروهای شیمیاییه خاص جعل کرد.وقتی که دیگه داروها اثری ندارن و هورمونا دارن بهش غلبه میکنن. آیا اون تسلیم غر
1-خوددار :اگر شخصی دستهایش را پشت کمر خود قفل کرد این امر نشان میدهد که وی خود را بشدت کنترل کرده است .در این حالت او سعی دارد خشم یا احساس ناامیدی را از خود دور کنداین فرد نشان میدهد که که از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار است و میتواند در حالات مختلف بر خشم یا ناامیدی خود غلبه کند در این حالت بهتر است با این فرد به آرامی ارتباط برقرار کرد
2-تدافعی:اگر شخص انگشتان دستها به بازو گره خورده باشد این حالت نشان دهنده حالت تدافعی در برابر حمله غی
سلام بچه ها یه سوال دارم
یه وبتون ویکوک/کوکوی پیداکردم که خیلی معروفه
طوریکه خود کوکی هم میخونتش
میخواین براتون بذارمش
چون خیلی زحمت داره دارم میپرسم که اگه نخواین نذارمش

اسم وبتون⬅!Our Omega Leadernim

کاپل:کوکوی(اصلی)داستان:کیم تهیونگ لیدر ترسناک گروه،درواقع یه اومگاست که پنهانش کرده!برای سه سال هویتشو به عنوان آلفا به خاطر آبرو از طریق داروهای شیمیاییه خاص جعل کرد.وقتی که دیگه داروها اثری ندارن و هورمونا دارن بهش غلبه میکنن. آیا اون تسلیم غر
آدما از ترساشون حرف نمی‌زنن.
 تصحیح می‌کنم که آدما از ترسای واقعی‌شون حرف نمی‌زنن.
ترسای واقعی اونقدر برات سنگین و وحشت‌زا هستن که حتی حاضر نیستی به زبون بیاریشون. انگار اگه ازشون حرف بزنی جون می‌گیرن و اتفاق می‌افتن.
ترس، یکی از درونی‌ترین و شخصی‌ترین حس‌هاست.
ممکنه در روزمره بگیم از فیلان و بهمان می‌ترسیم اما این‌ها همشون ترسایی هستن که خیلی عمیق نیستن. احتمالا اگه تلاش کنیم می‌تونیم باهاشون کنار بیایم اما ترسای واقعی اون ترسایی
بیا بخندیم غم دار، با نون اضافه و پنیر زیاد تا بر غم حاکم غلبه کنه...بیا بخندیم، (خنده های پوشش داده شده)خوشحالی های کوچک با احساسی آکنده از، اگه الان نخندم دیگه گیرم نمیاد...بیا ما هم احساس خوشبختی کنیم (خودِ خودِ خودمان) به دور از تعلقات ژنی، به دور از حماقت های بی سروتهبیا منطقی احمق باشیم...بیا احمقانه بخندیم و دست بزنیم و هورااا گویان به نگاه های مرد های جوان سرانه ی ماهانه بدهیم، و احساس خوشبختی کنیم (خوشبختی های دیزاین شده)
بیا بخندیم، ب

انسان متوجه این نکته  باشد که قلوب در دست خداى متعال است و اوست عزیز کننده، و هم اوست که فطرت انسان را با خوبى عجین فرموده که حتى کسى که خودش مغلوب نفس و شیطان است و عمل خوبى از او سر نمى زند مع ذلک فطرتا خوب و خوبى را دوست مى دارد، مگر افراد قلیلى که به قدرى شقاوت بر آنها غلبه کرده است که نه خود خوبند و نه خوبان را دوست مى دارند؛ نه خود درست کردارند و نه از صالحان خوش شان مى آید. چنین افرادى در واقع از انسانیت و فطرت انسانى بر کنار هستند.
«ثم کا
برای برخی از افراد، مقابله با اضطراب اجتماعی به معنای دوری از انواع رویدادهای اجتماعی، از جمله مواردی است که به طور معمول می تواند موجب سرگرمی و شادی باشند، مانند میهمانی یا مراسم فارغ التحصیل و ….
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، اضطراب اجتماعی می تواند منجر به انزوا و کاهش اعتماد به نفس شود. با انجام چه کارهایی می توانیم بر این اضطراب غلبه کنیم؟
۱- از راه های منفی دوری کنیم
حالات منفی عاطفی و روانی مرتبط با اضطراب اجتماعی می تواند منجر به علائ

در طب_اسلامی وقتی کسی بیمار است با شناسایی علت بیماری و رفع علت، همه علامت های بیماری از بین می روند.
اما در طب جدید علامت درمانی میکنند و علت باقی است.
بیش از ۱۸ هزار علامت بیماری را شناسایی و بیش از ۳۵ هزار روش تسکین برای آنها تدارک دیده اند….
مثال: طب اسلامی با شناسایی غلبه طبع و تجویز دارو و اصلاح غذا ، کلیه علامت ها و آثار با هم درمان میشوند
 برای مثال :کسی که غلبه بلغم دارد: آلزایمر . کم کاری تیرویید . پر خوابی . استرس . ریزش مو . تپش قلب ، ع
شاید صحبت کردن در جمع کمی برایتان سخت باشد؛ اما نگران نباشید. افراد زیادی همانند شما هستند. خیلی از افراد دچار کمرویی هستند و همواره تلاش می کنند روش‌هایی برای درمان کمرویی خود پیدا کنند. البته برای موفقیت در این مسیر، باید شرایطی که باعث خجالت و کمرویی‌تان می شود را شناسایی کنید، ذهنیت خود را در این مورد تغییر دهید، مکالمات راحت‌تر داشته باشید تا به‌مرور زمان مشکلتان حل شود. مطمئن باشید در یک روز نمی توانید به کمرویی غلبه کنید و برای تغی
رییس جمهور ایران در پیام‌های جداگانه ای ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز و آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی به سران کشورهای حوزه تمدن نوروز (افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، عراق و ازبکستان) گفت:مناسب است با تجمیع امکانات دارویی و درمانی، همدیگر را یاری کنیم تا با غلبه بر این ویروس مهاجم، جشن نوروز را به مراسم تأمین سلامت و برکت ملت‌های خود تبدیل کنیم.

پ.ن: سال جدید را بهتر دریابید. ماههاش ر
بسم الله الرحمن الرحیم ./
شب عید مبعث را در مسیر بازگشت از تعطیلات نوروز گذراندیم. نصف شب رسیدیم. صبح ساعت یازده بیدار شدم! با اینکه به جز مقدار کمی تنقلات چیزی به عنوان شام نخورده بودیم ولی صبح گرسنه ام نبود تصمیم گرفتم روزه ی قضا بگیرم. روزه گرفتم و به همان حال تمام کارهای خانه را انجام دادم! مشغول مرتب کردن لباس ها بودم که یک چیزی صدا داد و برق قطع شد. راستش کمی ترسیده بودم! از اینکه مبادا وسیله ای سوخته باشد یا خدایی نکرده آتش سوزی شود. آقای ه
چه لزومی دارد که مردم ما بدانند انگلیسی ها چهار بار به بوشهر چشم طمع گشودند و قشون نظامی پیاده کردند اما چندین بار شکست مفتضحانه ای خوردند و عقب نشینی کردند؟ هنگام غلبه دشمن هم فتنه انگلیسی و قهر حکومت مرکزی با بوشهری ها و تنگسیرها و دشتستانی ها باعث شکست دلیران جنوبی شد. چرا کسی باید دغدغه دانستن این مسائل را داشته باشد؟!

ادامه مطلب
نفرین و لعنت حربه ی مؤمنی است که قدرت ظاهری برای غلبه بر دشمن ندارد. این است که چون دستش بر دشمن غالب نیست، با روح و جانش از او اظهار تنفر می کند، و به خدا و پیامبر و مولایش اعلام میکند که من از آنان بیزارم!
+ صدایت می زنم، سلامت می دهم، دعایت می کنم - محمدباقر انصاری
مهرگان بعد از نوروزدر رده دوم از نظر اهمیت جشنهای باستانی است.   مهرگان آغاز فصل  پائیز است . این جشن روز مهر از فصل مهر می باشد ( ۱۰ مهربرابر با 2 اکتبر ) این جشن که در مهر روز آغاز می‌شود و شش روز به درازا می‌انجامد و در روز رام روز به پایان می‌رسد. نخستین روز جشن، مهرگان عامه (همگانی) و واپسین روز جشن، مهرگان خاصه (ویژه) نامیده می‌شود. در زمان ساسانیان بر این باور بودند که اهوره‌مزدا یاقوت را در روز نوروز و زبرجد را در روز مهرگان آفریده‌است
اندکی تامل به کجا چنین شتابان: 
 خیلی از مواقع در زندگی فقط دنبال سرعت گرفتن و سبقت از دیگرانیم بدون آنکه تفکر و تامل لازم را داشته باشیم.وقتی که در رانندگی صحنه تصادفی را ببینیم پا را از روی گاز برداشته به ترمز متمایل می شویم؛ اما در زندگی  بارها و بارها شاهد صحنه درگذشت یک انسان بوده ایم که بیشتر جا دارد پا را از روی گاز زندگی برداریم و به مرگ و قیامت و آخرت هم فکر کنیم که ما هم باید دیر یا زود برویم  . شیطان  و هوای نفس ما را غرق دنیا و غافل کر
باسلام
جلسه ۹۶
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۹۶، سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ (24.9 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
8 جمادی الاولی 1440
لینک کمکی جلسه ۹۶ (33 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
-  آثار غلبه‌ی احکام روح بر احکام بدن در دوران ظهور (جلسه اول)
در دوران ظهور ارتباط و گفتگو و دیدارِ اهل ایمان، با قوای سمع و بصر و تکلّمِ روحانی از مرتبه عالم مثال محقق میشود که در برابرش هیچ مانع مادی راه ندارد.
صورت های عالم مثال طوری اند که موانع مادی مک
سوال اینجاست داستایفسکی واقعا چجوری تونسته که این همه رو اینجوری بنویسه. زندگی خلق کرده ها. ادم کف میکنه.
کتاب برادران کارامازوف ، نوشتهٔ فیودور داستایفسکی ، ترجمهٔ احد علیقلیان ، نشر مرکز
از رنج نمی‌ترسم ، حتی اگر بی کران باشد. حالا از آن نمی ترسم؛ قبلا می‌ترسیدم. ... به نظر می آید حالا به قدری قدرت در من هست که می توانم بر هر چیزی غلبه کنم ، بر همهٔ رنج ها فقط برای این که‌بگویم و هر لحظه به خود بگویم : من هستم! در میان هزار عذاب ــ من هستم؛پیچ
سوال

برهان مظهر جامع بر وجود امام زمان علیه السلام را چگونه تقریر می نمایید؟

پاسخ

ابن ترکه در «تمهید القواعد» بر ضرورت وجود امام حیّ در هر زمان، به دلیلی به نام «برهان مظهر جامع» تمسّک کرده است که ما آن را به طور خلاصه در ضمن مقدماتی این گونه تقریر می کنیم:
1 - انسان کامل دارای مقامی است که هیچ موجودی از موجودات جهانِ امکان هم وزن آن نیست.
2 - ذات واجب، به هیچ وصفی حتّی وصف اطلاق محدود نمی باشد، لذا اطلاق، وصف ذات نبوده بلکه عنوان آن می باشد. و ا
تصمیم گرفتم برای اولین بار از تصمیمم دفاع کنم. با اینکه خیلی میترسم.. با اینکه نمیدونم با چه واکنش هایی رو به رو میشم که حتی خودم رو براشون آماده کنم..مامان میگفت نیاز نیست نگران باشی. من میخوام ذهنت رو روی هدفت متمرکز کنی و دائم نگران نباشی که الان چی میشه؟ باید چی بگم و چیکار کنم؟ میگفت خودش واسطه میشه و از بابت اون نگران نباشم.در واقع خیلی از مامان ممنونم. توی همه شرایط زندگیم پشتم بوده و همه جانبه ازم حمایت کرده. هیچوقت نذاشته احساس تنهایی ک
پزشکان از یک بیماری به نام « دوقطبی» سخن میگویند. تا حالا فکر کرده اید که چیست دو قطبی و چگونه به وجود می آید؟
به نظرم صرف داشتن دو شخصیت، بیماری محسوب نمی‌شود که اگر اینطور بود همه مریض بودیم.
کیست که تقابل خیر و شر را در وجودش منکر شود جز آنکه یک کدام، آنچنان بر دیگری غلبه کرده که صدایی از مقابلش شنیده نمی‌شود.
بیماری آن زمانی شروع می‌شود که یادت می‌رود هردوطرف خودت هستی. غافلی یا نمی‌خواهی بپذیری، همانطور که خیر بخشی از تمایلات تو را جهت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها